rady a tipy

Počet fotografií?

Ať už fotíme pejska dítě či interiér vždy máme ve fotoaparátu spoustu fotek nad rámec klientových požadavků. Vybíráme opravdu jen to nejlepší, proto, asi jako každý fotograf, nechceme, aby naše „nepovedené“ snímky klient dostával. Vždy se k Vám dostane odpovídající počet fotografií (dle dohody). Ostatní fotografie neposkytujeme!

Retušované fotografie?

Jednoznačně ANO! Každá naše fotografie projde určitým stupněm retuší a úprav. Ať již barevnou korekcí, úrovněmi, křivkami nebo například profesionálním retušováním pleti.

Délka focení?

Délka samotného focení závisí především na množství výsledných fotografií. Standartní doba, např. portrétní fotografie v exteriéru, nepřesáhne 2 hodiny. U dětí se tento čas krátí až na 30 minut. Při zvolení balíčku 10 fotografií.

Jak dlouho budu čekat na fotografie?

Zde se opět jedná o počet fotografií, které budeme zpracovávat. Standartní doba je však 1 týden. Pokud žádáte jinak, jsme připraveni Vám maximálně vyhovět. Při nadstandartním focení např. 100 a více kusů fotografií je doba dodání vždy s klientem předem projednána.

V jaké formě fotografie předáváte?

Fotografie vypalujeme na DVD a to vždy ve třech různých velikostech. MAX – nejvyšší možná kvalita vhodná pro tisk. STANDART – kvalita vhodná pro prohlížení na monitorech počítačů a zároveň nejvhodnější pro publikování např. na sociálních sítích. MIN – velikost vhodná do emailu pro Vaši babičku

Připravíte nám obraz z fotografie?

ANO! Naše fotografie disponují vysokým rozlišením, proto si můžeme dovolit tisk největších možných formátů. Např. 160 x 120 cm. Spolupracujeme s předními výrobci v oboru, proto vždy garantujeme vysokou kvalitu za nejlepší ceny.

Co vše si mám vzít s sebou?

Hlavní věcí, která nesmí nikdy chybět, je dobrá nálada. Co se týče oblečení, je vždy vhodné přijít v tom, v čem se cítíte nejlépe. Nemáme žádné specifické požadavky, co musíte mít na sobě. Klientům však vždy doporučujeme min. dva různé druhy oblečení. Chcete vyfotit s rekvizitou? Např. bussines portrét stačí tablet, propiska, mobil. To samé platí i pro jiné obory. Opravdu můžete vzít cokoliv, dokonce i svého oblíbeného plyšáka

Jak na fotografie dětí?

Fotografování dětí chce velkou dávku trpělivosti. Rodiče musí sami načasovat, kdy je dítě nejvíce klidné a podle toho zvolit čas focení. Používáme „dlouhé“ objektivy, takže Vaše ratolest má hodně prostoru. Přesto doporučujeme s sebou přibalit oblíbené hračky či dokonce sladkosti. Naprostá většina fotografií vznikne ve chvíli, kdy samotné dítě ani neví, že mačkáme spoušť, proto tyto jedinečné okamžiky mají tu správnou atmosféru. Při fotografování větších dětí (5-6 let) v exteriéru využíváme i osvětlení, díky kterému se Vaše fotografie posune o třídu výše.